sreda, 4. novembar 2015.  14:14h
Pročitano 243 puta

Čobanče pobednik Kup-a OFS Ljubovija

Po prvi put u istoriji kluba Čobanče je osvojilo Kup. Do velikog uspeha fudbaleri "Čobančeta" došli su pobedom protiv favorizovane Drine, posle bolje izvedenih jedanaesteraca 4:3, u regularnom delu bilo je 2:2.

Drina je bolje otvorila utakmicu, već u 7 minutu Petrović V. je na najbolji način iskoristio dobro ubačenu loptu iz kornera za 1:0. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Simić je prihvatio loptu na 25 od gola, i preciznim udarcem savladao Petrovića Đ. za 1:1, to je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu više želje za pobedom i bolju igru pružilo je Čobanče, međutim ponovo je povela Drina. Petrović A. je iskoristio dobru loptu Vukovića, izašao 1 na 1 sa Radanovićem, posle diskutabilne situacije glavni sudija meča Knežević pokazao je na belu tačku. Precizan je bio Ilić. Posle primljenog gola fudbaleri Čobančeta ponovo su imali loptu više u nogama, ali bez prave šanse, sve do 80.minuta kada je Kovačević udarcem sa 18 metara matirao Petrovića Đ. za 2:2, što je bio konačan rezultat posle 90 minuta igre. U penal seriji, više koncetracije imali su fudbaleri Čobančeta i zasluženo osvojili KUP OFS Ljubovija. Pehar pobedniku uručio je predsednik opštine Ljubovija Miroslav Mićić.

Da napomenemo, prethodni vikend bio je izuzetno uspešan za ljubovijske sportiste. Pobede su ostvarili fudbaleri Drine, fudbaleri Čobančeta, fudbaleri Crnče, i šahisti Drine. Drina je pružila dobru partiju i savlala Antimon iz Zajače rezultatom 3:0, Čobanče je bilo uspešno u Banji Koviljači i savladalo Gučevo rezutatom 2:0, Crnča je 9-i bod u sezoni osvojila pobedom nad Slogom iz Lipničkog Šora 3:0. Šahisti Drine imaju izvendrednu sezonu. U šestom kolu okružne Mačvanske lige ŠK "Drina" je zabeležila šestu uzastopnu pobedu, ovoga puta nad ekipom "Učitelj Ljubo" iz Loznice, rezultatom 4,5:3,5. Šahisti Drine su nastupili u sastavu : Aleksa Ostojić, Bogdan Ilić, Jovan Petaković, Predrag Srećković, Željko Jovanović, Goran Todorović, Milan Josipović i Ognjen Ostojić. Na tabeli vodi "Drina" sa 18 poena, sledi ŠK "Mačva" sa 16, "Učitelj Ljubo" sa 13, Lešnica sa 10 itd.

Autor:  LJON